Tradice od roku 2001
telefon +420 777 935 537 (pouze SMS)
email skola@modernizpev.cz
skype SkolaModernihoZpevu

O škole

Lektoři Školy moderního zpěvu

zpěv pro pokročilé a profesionály (Luka + Košíře)
zpěv zaměřený na uvolnění těla a léčbu hlasu (Luka + Jinonice)
zpěv pro děti a mládež 0-15 let (Luka + Košíře)
zpěv pro začátečníky a mírně pokročilé, náprava hudebního sluchu (Luka)

Další lektoři na stránkách Workshopy s celebritami a Sportovní a jiné akce pro žáky.

Lukáš Jindra, dipl.um.
Vyučuje: sólový zpěv, hudební nauka.

Specializace výuky: nejmodernější světové pěvecké výukové metody, stylovost pojetí všech žánrů populární hudby, předávání zkušeností a tipů nabitých za léta působení v profesionálním světě hudebního showbusinessu.

Výuka vhodná pro: středně pokročilí, pokročilí, profesionálové (mládež a dospělí).

Styl výuky: při výuce využívá velké množství pěveckých technik, aby docílil zcela individuálního přístupu ke každému jedinci za účelem co nejrychlejšího zlepšování pěveckých schopností žáka. Žákům zdokonaluje správnou českou výslovnost a frázování. Poskytuje lekce sólové, párové, skupinové, semináře i workshopy pro početnější skupiny zájemců nebo sbory. Vyučuje nejen zpěváky, ale učí správně zacházet s hlasem i herce, moderátory nebo učitele.

Vzdělání: absolvent Pražské (Státní) konzervatoře – obor pop-zpěv, studoval i na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Po absolutoriu se začal věnovat studiu zahraničních pěveckých technik. Nejvíce ho oslovila dánská pěvecká škola Complete Vocal Institute, kam pravidelně od roku 2007 jezdí pro nové poznatky z neustále probíhajícího výzkumu autorky převratné pěvecké metody Cathrine Sadolin. Dále absolvoval výuku pěvecké techniky autorky Jo Estill na Royal Academy of Music v Londýně u Anne-Marie Speed. Dodnes se neustále dovzdělává v různých směrech pěvecké problematiky, např. v oblasti operního, hrdelního či alikvotního zpěvu, rockových a metalových hlasových efektů, pěvecké improvizace... Kromě osobních lekcí u slavných českých a světových lektorů, se ještě věnuje studiu pěveckých metod dalších světových odborníků formou dálkového studia.

Umělecká praxe: účinkoval ve více než 30 muzikálech, operetách a operách, kde působil v hlavních rolích, vedlejších rolích či sborech. Účinkoval např. v českých verzích nejúspěšnějšího muzikálu na světe Les Misérables-Bídníci nebo největšího muzikálu na světě od nejslavnějšího světového skladatele Adrew Lloyd Webera Fantom opery. Dále působil např. v muzikálu Eltona Johna Aida, muzikálu Karla Svobody Dracula a Monte Cristo, lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, či v muzikálech Limonádový Joe, Carmen, Bylo nás pět, My Fair Lady, Miss Saigon nebo v operetě Polská krev. Spatřit jste ho mohli také v rockových a metalových operách 7 proti Thébám nebo Romeo & Julie. Zpíval např. též v operách Carmen, Don Giovanni, Kouzelná flétna nebo Carmina Burana. Působil i jako vokalista slavných zpěváků, např. Karla Gotta nebo Lucie Bílé. Natočil několik CD a DVD. Spolupracoval s mnoha rockovými skupinami. V neposlední řadě působí také jako textař a hudební režisér (tzn. učí herce a zpěváky zpívat písně do filmů), za což byl vyznamenám prestižní Cenou Františka Filipovského.

Pedagogická praxe: jako lektor zpěvu a hlasový poradce začal působit už v roce 2001. Vyučoval sólový zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Následně založil vlastní Školu moderního zpěvu, kde se rozhodl vyučovat pokročilé světové moderní pěvecké techniky, které se v Česku zatím bohužel téměř nikde nevyučují.

Více o Lukášovi: zde.

Mgr. Alena Dobrovolná
Vyučuje: sólový zpěv, uzdravení nemocných hlasů, uvolňovací techniky, improvizace.

Specializace výuky: nejmodernější světové pěvecké výukové metody, uvolnění psychiky a těla fyzioterapeutickými praktikami, hlasová rehabilitace ve spolupráci s foniatry, odbourávání trémy.

Výuka vhodná pro: mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí (mládež a dospělí).

Styl výuky: při výuce využívá velké množství fyzioterapeutických a léčebných technik k dosažení uvolnění těla a hlasu, což je nezbytné pro volné zdravě tvořené zpívání. Žákům zdokonaluje správnou anglickou výslovnost a frázování. Poskytuje lekce sólové, párové, skupinové, semináře i workshopy pro početnější skupiny zájemců nebo sbory. Vyučuje nejen zpěváky, ale učí správně zacházet s hlasem i herce, moderátory nebo učitele.

Vzdělání: Absolvovala kurzy zpěvu v Complete Vocal Institutu v Kodani, kurz muzikoterapie nebo výuku pěvecké techniky autorky Estill Jo na Royal Academy of Music v Londýně u Anne-Marie Speed. Absolvovala i další kurzy v Dánsku a v Holandsku za podpory nadace Život umělce. Dodnes se neustále dovzdělává v oblasti pěveckých technik, hlasových terapií a fyzioterapií. Využívá např. moderní finskou metodu Lax vox, která dosahuje revolučních výsledků v léčbě nedomykavosti.

Dalším Aleniným oborem, který má vystudovaný na Karlově univerzitě, je lektorka, překladatelka a tlumočnice z angličtiny, což jí umožňuje žákům hlídat a opravovat správnou anglickou výslovnost.

Umělecká praxe: je organizátorkou největších Gospel workshopů u nás. Ze světa přiváží do Česka nejšpičkovější muzikanty tohoto oboru. V Česku spolupracovala např. s Bárou Basikovou. Spolupracuje s plzeňským sborem Touch of Gospel.

Pedagogická praxe: výuce zpěvu a nápravě nemocných hlasů se věnuje od roku 2008. Stala se hlavní pedagogickou oporou Lukáše Jindry, když se rozhodl vytvořit Školu moderního zpěvu, protože oba společně dlouhodobě podnikaly výlety za poznáním do světových pěveckých škol a ač vycházejí ze stejných technických základů, mají oba trochu odlišné zaměření a přístup, čímž se vhodně ve výuce doplňují.

Bc. Kateřina Jindrová Zítková
Vyučuje: sólový zpěv, prenatální zpívání, hlasové efekty (chraplák, growl, scream), odstranění tzv. „hudebního hluchu“.

Specializace výuky: základní hudební a pěvecký rozvoj, muzikoterapie, pohyb při zpěvu, rozvoj muzikality u dětí a upevňování vztahu rodiče s dítětem skrz hudbu.

Výuka vhodná pro: začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí (děti a mládež, nastávající maminky).

Styl výuky: začátečníkům pomáhá v jejich prvních muzikantských krůčcích velmi citlivým a přátelským přístupem. Při prenatálních pěveckých kurzech upevňuje skrz hudbu vztah matky s dítětem. V tom dále pokračuje při kurzech maminek s miminky. Následuje výuka ve školním věku a díky jejímu komplexnímu zaměření zpěv-tanec-divadlo-zdravotnictví vede děti zdravou cestou k přirozenému rozvoji muzikality v nenásilné součinnosti s pohybem a to vše hravou formou, která děti baví.

Vzdělání: pěvecké techniky studuje od dětství od různých úspěšných českých pedagogů. Absolvovala výuku Complete Vocal Technique v Kodani, dálkové specializační studium na americké škole Berklee College of Music se zaměřením na hudební styly ve zpěvu a hudební režii, kurz muzikoterapie, studovala pedagogiku na univerzitě Palackého v Olomouci a nebo dálkové kurzy slavných univerzit Harvard a Washingtonská univerzita se zaměřením na problematiku v oblasti hudby.

Je registrovaná porodní asistentka. Díky tomuto svému vzdělání dodává naší škole další exklusivitu jedinečnosti v podobě kurzů prenatálního zpívání – více o této speciální výuce se dočtete: zde.

Umělecká praxe: muzikálová zpěvačka a tanečnice, ztvárnila hlavní roli v muzikálu Mistr Jazzu, účinkovala v muzikálu Karla Svobody Monte Cristo a další divadelní zkušenosti má i z Divadla dětí v Karlových Varech nebo z divadelního souboru Kašpárek, kde ztvárnila hlavní roli Sněhurky. Zpívala na koncertním turné Tones from the Heart v USA. Zpívala v kapelách a v mnoha hudebních projektech různých žánrů. Mimo jiné se věnuje i scenáristice, hudební režii a dabingu ve filmech a seriálech, zpívala například Krásku v Disney filmu Kráska a zvíře. Pracovala také jako produkční v dabingovém studiu v Praze.

Pedagogická praxe: v USA se věnovala psychomotorickému vývoji dětí ve věku 0-9 let. Vedla taneční kurzy pro děti ve věku 5-15let v domě dětí a mládeže, byla lektrokou taneční skupiny IndepenDance pro dospívající. Na základních školách vede poradenství v oblasti změn v dospívání. Vede předporodní a poporodní kurzy. Výuce zpěvu se věnuje od roku 2014.

Více o Kateřině: zde.

František Pytloun
Vyučuje: sólový zpěv, seminář "Muzikál".

Specializace výuky: základní pěvecké návyky, předávání zkušeností a tipů nabitých za léta působení v profesionálním světě hudebního showbusinessu.

Výuka vhodná pro: začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí (mládež a dospělí).

Styl výuky: při výuce využívá tradiční úspěšné domácí pěvecké výukové metody. Poskytuje lekce sólové, párové i skupinové..

Vzdělání: absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka – obor muzikál.

Umělecká praxe: účinkoval ve spoustě muzikálů, kde působil v hlavních rolích, vedlejších rolích či sborech. Účinkoval např. v muzikálech Jesus Christ Superstar, Johanka z Arku, Děti ráje, Čas růží, Carmen, Aida a další. Sám dva muzikály napsal. Jeho hlas je slyšet na několika CD. Hrál také v několika seriálech.

Pedagogická praxe: ve Škole moderního zpěvu působí od roku 2018.

VE ŠKOLE MODERNÍHO ZPĚVU VEDLI WORKSHOPY

Vše najdete na stránkách Workshopy s celebritami a Sportovní a jiné akce pro žáky.Sledujte nás také na sociálních sítích
Design: TK Webdesign© 2023 Škola moderního zpěvuAdministrátor: Bc.Kateřina Jindrová Zítková