Tradice od roku 2001
telefon +420 777 935 537 (pouze SMS)
email skola@modernizpev.cz
skype SkolaModernihoZpevu

Ceníky / Lektoři

Lukáš Jindra, dipl.um.
Vyučuje: sólový zpěv, hudební nauka.

Specializace výuky: nejmodernější světové pěvecké výukové metody, stylovost pojetí všech žánrů populární hudby, předávání zkušeností a tipů nabitých za léta působení v profesionálním světě hudebního showbusinessu.

Výuka vhodná pro: středně pokročilí, pokročilí, profesionálové (mládež a dospělí).

Styl výuky: při výuce využívá velké množství pěveckých technik, aby docílil zcela individuálního přístupu ke každému jedinci za účelem co nejrychlejšího zlepšování pěveckých schopností žáka. Žákům zdokonaluje správnou českou výslovnost a frázování. Poskytuje lekce sólové, párové, skupinové, semináře i workshopy pro početnější skupiny zájemců nebo sbory. Vyučuje nejen zpěváky, ale učí správně zacházet s hlasem i herce, moderátory nebo učitele.

Vzdělání: absolvent Pražské (Státní) konzervatoře – obor pop-zpěv, studoval i na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Po absolutoriu se začal věnovat studiu zahraničních pěveckých technik. Nejvíce ho oslovila dánská pěvecká škola Complete Vocal Institute, kam pravidelně od roku 2007 jezdí pro nové poznatky z neustále probíhajícího výzkumu autorky převratné pěvecké metody Cathrine Sadolin. Dále absolvoval výuku pěvecké techniky autorky Jo Estill na Royal Academy of Music v Londýně u Anne-Marie Speed. Dodnes se neustále dovzdělává v různých směrech pěvecké problematiky, např. v oblasti operního, hrdelního či alikvotního zpěvu, rockových a metalových hlasových efektů, pěvecké improvizace... Kromě osobních lekcí u slavných českých a světových lektorů, se ještě věnuje studiu pěveckých metod dalších světových odborníků formou dálkového studia.

Umělecká praxe: účinkoval ve více než 30 muzikálech, operetách a operách, kde působil v hlavních rolích, vedlejších rolích či sborech. Účinkoval např. v českých verzích nejúspěšnějšího muzikálu na světe Les Misérables-Bídníci nebo největšího muzikálu na světě od nejslavnějšího světového skladatele Adrew Lloyd Webera Fantom opery. Dále působil např. v muzikálu Eltona Johna Aida, muzikálu Karla Svobody Dracula a Monte Cristo, lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, či v muzikálech Limonádový Joe, Carmen, Bylo nás pět, My Fair Lady, Miss Saigon nebo v operetě Polská krev. Spatřit jste ho mohli také v rockových a metalových operách 7 proti Thébám nebo Romeo & Julie. Zpíval např. též v operách Carmen, Don Giovanni, Kouzelná flétna nebo Carmina Burana. Působil i jako vokalista slavných zpěváků, např. Karla Gotta nebo Lucie Bílé. Natočil několik CD a DVD. Spolupracoval s mnoha rockovými skupinami. V neposlední řadě působí také jako textař a hudební režisér (tzn. učí herce a zpěváky zpívat písně do filmů), za což byl vyznamenám prestižní Cenou Františka Filipovského.

Pedagogická praxe: jako lektor zpěvu a hlasový poradce začal působit už v roce 2001. Vyučoval sólový zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Následně založil vlastní Školu moderního zpěvu, kde se rozhodl vyučovat pokročilé světové moderní pěvecké techniky, které se v Česku zatím bohužel téměř nikde nevyučují.


Více o Lukášovi: zde.

lekce zpěvu pro pokročilé a profesionály, příprava na konzervatoř zápis do školy moderního zpěvu


Sledujte nás také na sociálních sítích
Design: TK Webdesign© 2021 Škola moderního zpěvuAdministrátor: Bc.Kateřina Jindrová Zítková