• Mgr. Alena Dobrovolná
Vyučuje: sólový zpěv, uzdravení nemocných hlasů, uvolňovací techniky, improvizace.
Specializace výuky: nejmodernější světové pěvecké výukové metody, uvolnění psychiky a těla fyzioterapeutickými praktikami, hlasová rehabilitace ve spolupráci s foniatry, odbourávání trémy.
Výuka vhodná pro: mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí (mládež a dospělí).
Styl výuky: při výuce využívá velké množství fyzioterapeutických a léčebných technik k dosažení uvolnění těla a hlasu, což je nezbytné pro volné zdravě tvořené zpívání. Žákům zdokonaluje správnou anglickou výslovnost a frázování. Poskytuje lekce sólové, párové, skupinové, semináře i workshopy pro početnější skupiny zájemců nebo sbory. Vyučuje nejen zpěváky, ale učí správně zacházet s hlasem i herce, moderátory nebo učitele.
Vzdělání: Absolvovala kurzy zpěvu v Complete Vocal Institutu v Kodani, kurz muzikoterapie nebo výuku pěvecké techniky autorky Estill Jo na Royal Academy of Music v Londýně u Anne-Marie Speed. Absolvovala i další kurzy v Dánsku a v Holandsku za podpory nadace Život umělce. Dodnes se neustále dovzdělává v oblasti pěveckých technik, hlasových terapií a fyzioterapií. Využívá např. moderní finskou metodu Lax vox, která dosahuje revolučních výsledků v léčbě nedomykavosti.
Dalším Aleniným oborem, který má vystudovaný na Karlově univerzitě, je lektorka, překladatelka a tlumočnice z angličtiny, což jí umožňuje žákům hlídat a opravovat správnou anglickou výslovnost.
Umělecká praxe: je organizátorkou největších Gospel workshopů u nás. Ze světa přiváží do Česka nejšpičkovější muzikanty tohoto oboru. V Česku spolupracovala např. s Bárou Basikovou. Spolupracuje s plzeňským sborem Touch of Gospel.
Pedagogická praxe: výuce zpěvu a nápravě nemocných hlasů se věnuje od roku 2008. Stala se hlavní pedagogickou oporou Lukáše Jindry, když se rozhodl vytvořit Školu moderního zpěvu, protože oba společně dlouhodobě podnikaly výlety za poznáním do světových pěveckých škol a ač vycházejí ze stejných technických základů, mají oba trochu odlišné zaměření a přístup, čímž se vhodně ve výuce doplňují.